Az emberiség történelme során mindig foglalkoztatott a kérdés: mi történik velünk a halálunk után? Az évezredek során vallások, filozófiák és kultúrák számtalan különböző választ próbáltak adni erre a kérdésre. Ebben a blogbejegyzésben azt fogjuk vizsgálni, hogy milyen elképzeléseink vannak a végítélet napjáról, és hogyan határozhatjuk meg, hogyan éljük az életünket ennek tudatában.
A modern kereszténység tanítja, hogy bűneink megbánásával és megtérésünkkel elnyerhetjük a feloldozást, még halálunk előtt. Ez a felfogás sokak számára nehezen érthető és elfogadhatatlan lehet. Hogyan lehet, hogy valaki egész életében jó ember volt, de egyetlen bűne miatt a halál közelében örök kárhozatra kerül?
A végítélet napja kapcsán számos elképzelés létezik. Lehet, hogy minden ember egy saját dimenziót nyit magának, amelyet a lelkiismerete vezet, és amelynek eredményeként pozitív vagy negatív helyre kerül. Ebben az esetben a tér és az idő, amelyek a mi világunk részei, a túlvilágon nem léteznek, és az élet utáni élet örökkévaló.
De itt van a reinkarnáció és a karma, amelyek számos vallásban jelen vannak. Az emberek újra és újra születhetnek új életekbe, magukkal hozván karmikus terheiket vagy éppen jutalmaikat. Úgy tűnik, hogy az élet utáni örökkévaló állapot nem egyforma mindenki számára, és az újraszületés lehetősége adott.
Sokan tértek vissza a klinikai halál állapotából, és beszámolnak halálközeli élményekről. Nem egy közülük utána teljes életmódváltásba kezdett.
Vannak akik arról számoltak be, hogy olyan fénylényekkel találkoznak, akik egyfajta értékelést végeznek. Ezek a beszámolók az emberiség közös hiedelemrendszerét támasztják alá, miszerint az életben elkövetett tetteink alapján leszünk megítélve.
De vajon elég az utolsó pillanatban megtérni? Hogyan tudhatjuk meg, mikor van az utolsó napunk? A különböző vallások különböző képet festenek arról, hogy milyen helyekre juthatunk a halál után, és mit tehetünk, ha nem jutunk el oda, ahová szeretnénk. Az újraszületés lehetősége talán olyan, mint a pótvizsga, lehetőség arra, hogy a hibáinkat kijavítsuk.
Fontos megérteni, hogy a tér és az idő csak a mi világunkra jellemző fogalmak. A lélek számára a létezés végtelen, és talán a földi élet célja a szellem fejlesztése, a lélek örökkévalóságának tökéletesítése.
Végül, mi is a végítélet? Talán a legjobb megközelítés az, hogy minden embernek saját realitása van, saját földi pályafutásának vége. Az emberi utazás végén mindenkinek szemben kell néznie a saját cselekedeteivel és döntéseivel.
Ezért érdemes minden pillanatban úgy élni, mintha a végítélet napja lenne, mert soha nem tudhatjuk, mikor ér véget az utunk. Az emberi élet értékes ajándék, és a legjobb, amit tehetünk, hogy tiszteletben tartjuk, és a lehető legjobban kihasználjuk azt az időt, amit kapunk. Az életünket érdemes úgy élni, hogy ha a végítélet napja eljönne, akkor jól szerepelnénk ezen a "vizsgán".
Meredith
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése