Ebben a cikkben az emésztési problémák orvoslásához szeretnénk segítséget nyújtani. Az alábbi növények segíthetnek a tünetek enyhítésében és a betegségek megszüntetésében.
Fontos megjegyeznem, hogy kizárólag a népi gyógyászat hagyományai alapján ajánlom őket, a panaszok tartós nem szűnése, vagy fokozódása esetén mindenképp érdemes orvoshoz fordulni.
Menta: javítja az emésztést, elősegíti az epekiválasztást, megszűnteti az émelygést.
Ánizs: Felfúvódás, renyhe emésztés esetén javallott teaforrázatot készíteni belőle. 1 teafiltert tegyünk bele 2 dl forrásban lévő vízhez, amit hagyjunk állni 5 percig. Fogyasszunk napi 1 csészével minden főétkezés után.
Boldófa: Elősegíti az epekiválasztást, a máj és epe eredetű emésztési zavarok kezelésére szolgál. Egyaránt alkalmazható teaként vagy folyékony kivonatként.
A tea elkészítésé: 2dl forrásban lévő vízhez adjunk 1 teafilternyit, majd ázni hagyjuk 10 percig. Naponta 1-3 csészével fogyasszuk.
Folyékony kivonat elkészítése: 1 kávéskanálnyi boldófát tegyünk kevés vízhez, amit igyunk meg reggel éhgyomorra és este lefekvés előtt.
Bolhamag útifű: Enyhe hashajtó hatású, ezért a székrekedés egyik ellenszere. A szárított magvait használjuk fel. 1-2 evőkanálnyi mennyiségre van szükségünk. A magokat fél pohár vízbe tesszük, és megisszuk.
Citromverbéna: A belőle készített tea hatásos az emésztési problémák ellen. 1 tasak citromverbénát adjunk hozzá 2 dl vízhez és hagyjuk ázni, majd fogyasszuk el.
Egyiptomi útifű: székrekedés ellen használatos, kapszula formában. (Napi 1 kapszula ).
Kerti bazsalikom: Gyomorrontás, felfúvódás megszűntetésére alkalmas, elősegíti a bélgázképződést.
Tea: 4-6g szárított levélre van szükségünk a gyógyitalunkhoz, amit 2,5 dl forrásban lévő vízhez hozzáadunk és 10 percig állni hagyjuk, majd leszűrjük.
Kerti majoranna: Haspuffadás, émelygés kezelésére való, szerepe van a bélgázképződésben.
Egy evőkanálnyi majorrannát rakjunk 2dl forrásban lévő vízhez, hagyjuk egy kicsit és már ihatjuk is.
Máriatövis: Enyhe emésztési -epeműködési zavarok kezelésére használatos növény.
Tea: 1 kávéskanálnyi szárított levelet 10 percig állni hagyunk, majd leszűrjük, és végül megisszuk.
Hányáscsillapításra alkalmas növények:
Mezei kakukkfű: A virágos hajtásából 5grammot 1 csésze forrásban lévő vízhez adjuk, amit 10 percig állni hagyunk.
Kamilla: 15 grammot 1 liter forrásban levő vízhez adunk, aztán 10 percig állni hagyjuk.
Gyomor és nyombélfekélyre a következő gyógynövények lehetnek a segítségünkre: sárga tárnics, gyömbér, keserűnarancsfa ( virágforrázat), komló, angyalgyökér, menta, édeskömény, citromfű.
Gyomorhurut: rozmaring bazsalikom,tárnics, gyömbér,cickafark, aloé.
Reflux: édeskömény ( mag), székfű ( virág), citromfű (levél), majoranna. Ezeknek a növényeknek a keverékéből 1 kávéskanálnyira van szükség, ait 2 dl forrásban levő vízhez adunk,amit 15 perc állás után fogyaszthatunk.
Hasmenésre:
Fekete áfonya ( napi 1g por)
Birs ( püré vagy szirup formájában)
Sörélesztő: napi 500 mg.
Növényi szén ( napi 800 mg).
Kakukkfűből 20 g leforrázva 1 liter vízzel szintén kiváló gyógyszer hasmenésre.
Jobbulást!
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése